RESIDENT EVIL: AFTERLIFE

Data premiery:25.01.2011 Nośnik:DVDBlu-ray
Tytuł polski:Resident Evil: Afterlife
Tytuł oryginalny:Resident Evil: Afterlife
Gatunek:akcja, horror
Kraj produkcji:Niemcy, USA, Wielka Brytania
Rok produkcji:2010
Czas trwania:97 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Paul W.S. Anderson
Obsada:Milla Jovovich, Ali Larter, Sienna Guillory, Wentworth Miller, Kim Coates, Shawn Roberts
Dystrybucja:Imperial CinePix
Opis
„Resident Evil: Afterlife” to czwarta już część sagi opartej na popularnej serii gier wideo firmy Capcom Entertainment, ale pierwsza nakręcona w technice 3D.
Galeria
W „Afterlife” Alice (Milla Jovovich) traci nadludzkie moce i ponownie staje się śmiertelniczką. Mimo to kontynuuje poszukiwanie ocalałych w spustoszonym przez wirus świecie ludzi, by chronić ich przed zombi. W trakcie podróży spotyka swą dawną towarzyszkę broni Claire Redfield (Ali Larter), po czym obie docierają do Los Angeles. W mieście całkowicie opanowanym przez zainfekowane mutanty znajdują grupkę osób ukrywających się w zabarykadowanym więzieniu. Alice decyduje się podjąć akcję ratunkową, w trakcie której będzie musiała zmierzyć się z zupełnie niespodziewanym i nieprzewidywalnym, śmiertelnym zagrożeniem.

Reżyserem „Resident Evil: Afterlife” jest twórca pierwszej części ekranizacji i scenarzysta wszystkich czterech, Paul W.S. Anderson. Film zawiera motywy z gier „Resident Evil: Code Veronica” i „Resident Evil 5”. Choć jest czwartą częścią sagi, nieznajomość poprzednich nie stanowi przeszkody w oglądaniu. Zasługa to, o ile można nazwać to zasługą, bardzo prostej fabuły, a w zasadzie nawet braku fabuły. Logika, postacie i dialogi to najsłabsza strona filmu, strawniejsza, jeśli przyjąć, że założeniem twórców była parodia tego typu filmów.

Głównym składnikiem „Resident Evil: Afterlife” jest akcja i efekty specjalne i tu film nie zawodzi. Można napatrzyć się do woli na walki i krwawe jatki, uatrakcyjnione techniką 3D. Również efekty dźwiękowe zasługują na duże uznanie, a dobrze dobrana, mocna muzyka sprawi, że z wprawionych w drganie błon bębenkowych opadnie wszelki ewentualnie zalegający na nich kurz.
itk
Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.