PIOSENKA O MIŁOŚCI

Nasza ocena:2Nośnik:DVD
Tytuł polski:Piosenka o miłości
Tytuł oryginalny:My Own Love Song
Gatunek:obyczaj
Kraj produkcji:USA, Francja
Rok produkcji:2010
Czas trwania:97 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Olivier Dahan
Obsada:Renée Zellweger, Forest Whitaker, Elias Koteas, Nick Nolte, Madeline Zima, Annie Parisse, Andrea Powell
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Francuska wersja amerykańskiego kina drogi.
Galeria
Francuska, ale film został zrealizowany w koprodukcji francusko-amerykańskiej, a akcja rozgrywa się w USA. Bohaterami „Piosenki o miłości” są sparaliżowana była piosenkarka country Jane (Renée Zellweger) oraz trochę opóźniony w rozwoju Joey (Forest Whitaker). Ona, zgorzkniała i wiedźmowata, przeklina swój los, bo w wyniku wypadku straciła władzę w nogach i męża, a dziecko musiała oddać do adopcji. On jest trochę nawiedzony, zaczytuje się dziełami religijnego guru i rozmawia z aniołami. Joeyowi udaje się namówić Jane do wspólnego wyjazdu do Baton Rouge, gdzie mężczyzna chce spotkać się z autorem ulubionych książek (tych religijnych). Ale kryje się za tym wyjazdem jeszcze coś innego – Joey dowiedział się bowiem, że odbędzie się tam komunia syna Jane i chce zaprowadzić matkę do syna.

„Piosenka o miłości” to klasyczne kino drogi, zrealizowane według sprawdzonych recept i schematów. Filmowi bohaterowie spotykają w czasie wędrówki wielu dziwaków (właściwie to samych dziwaków), Joey ma na wszystko religijną receptę, oboje oczywiście się w końcu zaprzyjaźniają (przedtem była to luźna znajomość), pozostałe wątki mają przewidywalne zakończenie itd. Żeby było jeszcze bardziej po amerykańsku, w tle rozbrzmiewają utwory Boba Dylana (w większości pochodzące z jego ostatniej płyty „Together Through Life”), a żeby było bardziej po polsku – utwory Fryderyka Chopina. Momentami ciekawe są zdjęcia Matthew Libatique, który często współpracuje ze Spikiem Lee i Darrenem Aronofskym. Obsada jest atrakcyjna, ale gra aktorów jest jak na tak prostą w założeniu opowieść zbyt teatralna. Podsumowując całość, forma przerosła treść, schematyczną i przewidywalną.

ASPEKTY TECHNICZNE

W ścieżce dźwiękowej sporo muzyki, nie zagłusza ona jednak dialogów, które słychać dobrze. Odgłosy raczej skromne – głośniej jest jedynie w czasie wybuchu samochodu i podczas pokazu fajerwerków, których trzaski dochodzą z boku. Z boku dochodzi również ciche cykanie świerszczy.

Kolory wyglądają na równie sterane co bohaterowie. W świetle dnia sprawiają wrażenie nieco wyblakłych, w scenach ciemnych są zielonkawe. W scenie w kuchni hotelu wieje chłodem, odwrotnie niż w ładnej wizualnie nocnej scenie pod ogromnym drzewem, odrealnionej kolorystycznie. Ostrość przeciętna, w scenach nocnych kontrast mógłby być lepszy.

BONUSY

Zapowiedzi.

ren

Premiera DVD: 4.04.2011
Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:2
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::10
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.