PIŁA 3D

Data premiery:24.03.2011Nośnik:DVDBlu-ray
Tytuł polski:Piła 3D
Tytuł oryginalny:Saw VII / Saw 3D
Gatunek:horror
Kraj produkcji:Kanada , USA
Rok produkcji:2010
Czas trwania:88 min
Kategoria wiekowa:18 lat
Reżyseria:Kevin Greutert
Obsada:Tobin Bell, Costas Mandylor, Cary Elwes, Sean Patrick Flanery, Betsy Russell, James Van Patten
Dystrybucja:Kino Świat
Opis
Pożegnanie z bronią (a może z narzędziem).
Galeria

Jak zarzekają się twórcy, siódma część „Piły” jest częścią ostatnią tego popularnego krwawego tasiemca, który zaczął się bardzo ciekawie, a skończył zarżnięty przez producentów domagających się kolejnych odsłon. Pożegnanie wypadło ciekawie wizualnie – jeśli ktoś lubi oglądać w trójwymiarze spadające mu pod nogi flaki – ale nijako od strony treściowej.

Akcja zaczyna się dokładnie w miejscu, w którym kończyła się poprzednia część. W filmie są w zasadzie dwa wątki – pierwszy dotyczy powstania grupy wsparcia dla osób, które przeżyły spotkanie z zabawkami Jigsawa, drugi to kontynuacja rywalizacji Hoffmana z Jill Tuck – a pomiędzy nimi poupychano ile się dało krwawych scenek. Wygląda to trochę tak, jakby w szufladzie autorzy mieli zapas jatek na kilka filmów, ale że trzeba było cykl kończyć, to powybierali co ciekawsze pomysły i powsadzali je na chybił trafił, „bo może i nie łączą się nijak z fabułą, ale fajne są”. O „profesjonalnym” podejściu do pracy niech zresztą świadczy fakt, że Kevin Greutert przyjechał na plan z Toronto, tego samego dnia przeczytał scenariusz, a już następnego wziął się za reżyserię. Dobrze, że chociaż przeczytał ten scenariusz (a sam tekst był całkowicie przerabiany, między innymi przy jego udziale, jeszcze tydzień wcześniej)…

Co do samych pułapek – jest ich w filmie 11 – nie są tak wymyślne jak w poprzednich częściach. Nowością, i udanym pomysłem, jest natomiast wprowadzenie do rozgrywki publiczności (uwięzieni na wystawie sklepowej). Być może ten pomysł będzie kontynuowany, gdyż Tobin Bell przebąkiwał, że w przyszłości może dojść do ożywienia serii i nakręcenia dwóch kolejnych części, wykorzystujących między innymi motyw reality show. Jak na razie lepiej jednak, żeby „Piła” spędziła trochę czasu na konserwacji, bo zgrzyta niemiłosiernie.

Jan
Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.