PIERWSZY RAZ JESZCZE RAZ

Nośnik:DVD
Tytuł oryginalny:Premature
Gatunek:komedia
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2014
Czas trwania:90 min.
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Dan Beers
Obsada:Katie Findlay, John Carna, Alan Tudyk, Craig Roberts, Carlson Young, Zoe Myers
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Nastolatek przeżywa „Dzień Świstaka”.
Galeria

Rob z niecierpliwością oczekuje nadchodzącego dnia – tego dnia ma bowiem rozmowę kwalifikacyjną z przedstawicielem uczelni, na którą chce się dostać, tego też dnia być może wreszcie przestanie być prawiczkiem. Niestety, los zdecydowanie od rana uwziął się na napalonego nastolatka – matka nakrywa go w krępującej sytuacji, potem ma problemy ze szkolnym mięśniakiem z drużyny sportowej, w końcu na formularzu rekrutacyjnym jego najlepszy, acz niezbyt rozgarnięty kumpel, rysuje sprośny obrazek… A i seks odbiega trochę od wyobrażeń Roba. Zły na cały świat chłopak zasypia i budzi się… ponownie w dniu rozmowy kwalifikacyjnej.

To taki „Dzień Świstaka” połączony z „American Pie” (choć zdecydowanie słabszy od obu tych pozycji), typowa komedia dla nastolatków, z wiodącym wątkiem utraty dziewictwa. Scenariusz nie jest ani specjalnie wymyślny, ani oryginalny, ale akcja toczy się całkiem wartko i są momenty, gdy można się pośmiać (jeśli ktoś lubi „młodzieżowe” amerykańskie poczucie humoru). Aktorzy zagrali naturalnie, jest parę niezbyt grzecznych momentów, technicznie też nie jest źle. Bywały już gorsze obrazy o takiej tematyce.

ASPEKTY TECHNICZNE

Tu jest dobrze.
Film ma wesołą kolorystykę. Sporo dobrze nasyconych kolorów: czerwieni, żółci, błękitu. O filmach dla nastolatków nie mogło zabraknąć ulubionego przez modnisie kiczowatego różu. Kontrastuje z tymi pstrokatościami głęboka czerń. Odcienie skóry bohaterów mają ładny naturalny koloryt. Ostrość i kontrast w porządku. Trochę szemrania tła i falowanie krawędzi.

Dźwięk, w którym tyły odzywają się raczej dyskretnie. Odgłosy życia szkoły z wybijającym się bardziej gwarem rozmów na korytarzu to właściwie jedyne mocniejsze momenty. W tyłach znalazło się raczej miejsce na muzykę o młodzieżowym charakterze.

BONUSY

Zwiastuny.

 Jan/veroika

 

 

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:4
Dźwięk:3
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 2.40:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.