PANNA MEADOWS

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Panna Meadows
Tytuł oryginalny:Miss Meadows
Gatunek:thriller
Kraj produkcji:Hiszpania
Rok produkcji:2014
Czas trwania:86 min.
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Karen Leigh Hopkins
Obsada:Katie Holmes, James Badge Dale, Jean Smart, Callan Mulvey, Mary Kay Place
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Nie drażnij nauczycielki!
Galeria

Tytułową pannę Meadows poznajemy, gdy idzie ubrana w ładną sukienkę spokojną ulicą amerykańskiego miasteczka. Ptaszki śpiewają jej niczym disneyowskiej królewnie, wiaterek rozwiewa suknię i włosy. Aż podjeżdża obleśny facet w aucie i zaczyna ślicznotkę zaczepiać coraz wulgarniejszymi słowy. Na co ta… wyciąga z torebki pistolecik, zabija napastnika i ze śpiewem kroczy dalej! I taka jest konwencja całego filmu, można ją kupić i fajnie się bawić, można od razu odrzucić i wyłączyć telewizor.

Panna Meadows na co dzień jest milutką nauczycielką, kiedy jednak trzeba, samotnie, z bronią w ręku, wymierza sprawiedliwość, zabijając osobników, którzy jej zdaniem szkodzą temu światu. Sytuacja skomplikuje się, gdy Meadows zakocha się w miejscowym szeryfie, który z oczywistych względów takiej samowolki nie popiera, a na dodatek w jej sąsiedztwie pojawi się groźny recydywista.

Film ma komiksową formę (choć nie jest ekranizacją żadnego komiksu), łączy w sobie cechy przynajmniej kilku gatunków: znajdziemy tutaj odrobinę czarnego humoru, dreszczowca, obyczaju, a także baśniowości. Wszystko to składa się na specyficzny klimat tej opowieści o dziewczynie, która chciała czynić dobro, ale stopniowo sama zapędziła się w ślepy zaułek bezmyślnej przemocy.

ASPEKTY TECHNICZNE

Bohaterka tego filmu zdaje się być osoba idealną. Podobnie rzecz się ma (już bez żadnych scenariuszowych  niespodzianek) z obrazem. To przykład idealnego transferu. Żyletkowa ostrość, głęboki kontrast i piękne barwy. Dominują niesamowicie żywe kolory: krwiste i to dosłownie czerwienie, soczyste zielenie, słoneczne żółcie i błękit nieba w odcieniu lapis-lazuli.

Dźwięk niezbyt przestrzenny, tyły zajmuje głównie emisja muzyki, lekkiej i swobodnej w tonie. Wyjątek stanowią nieliczne odgłosy akcyjne: głównie szamotanina w domu oraz strzelaniny: na ulicy i w barze. Dialogi płyną z centrum.

BONUSY

Zwiastuny.

Jan/veroika

 

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.