ODNALEZIONY NARZECZONY

Nasza ocena:2Nośnik:DVD
Tytuł polski:Odnaleziony narzeczony
Tytuł oryginalny:Dulhan Mil Gaya
Gatunek:obyczaj
Kraj produkcji:Indie
Rok produkcji:2008
Czas trwania:146 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Mudassar Aziz
Obsada:Shahrukh Khan, Sushmita Sen, Fardeen Khan, Tara Sharma, Ishita Sharma, Mohit Chadda Jigar, Johnny Lever
Dystrybucja:Epelpol
Opis
Mieszkający na wyspie Trynidad Tej Ratan Dhanraj zwany Donsai, syn multimilionera, wiedzie życie beztroskiego lekkoducha i nie zamierza się żenić.
Galeria
Niestety, zmusza go do tego testament ojca, postanawiający, że z chwilą ukończenia 25. roku życia ma pod groźbą utraty majątku poślubić w ciągu 15 dni córkę jego (to znaczy – Dhanraja seniora) przyjaciela z Pendżabu. Donsai wypełnia polecenie ojca, po czym zostawia Simarpreet w domu, a sam wraca na wyspę kontynuować dotychczasowe życie. Po trzech miesiącach milczenia ze strony męża młoda mężatka udaje się do Trynidadu, aby go odszukać. W samolocie poznaje modelkę Shimmer Ghandhi, która jest związana z Donsai. Kiedy prawda o małżeństwie Dhanraja wychodzi na jaw, kobieta postanawia się zemścić. Przekształca prowincjuszkę w piękną i elegancką kobietę o imieniu Samara, po czym zakłada się z Donsai, że ten jej nigdy nie zdobędzie. Donsai przyjmuje zakład.

Klasyczna taśmowa produkcja Bollywood z bardzo nieoryginalną intrygą i łatwym do przewidzenia rozwojem wydarzeń, który nie wnosi w akcję żadnego napięcia. Film okrasza udział Shahrukha Khana w roli adoratora pięknej Shimmer, ale podobnie jak inne postacie nie jest to specjalnie ciekawa kreacja. To samo dotyczy niezbyt pomysłowej oprawy muzyczno-choreograficznej. Rolą Simarpreet Kapoor zadebiutowała Ishita Sharma i debiut ten należy uznać za udany.

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz (2.35:1) bardzo przeciętny. Obraz jest umiarkowanie ostry, czysty, ale coś niedobrego dzieje się z plamami czerwieni, które robią się prążkowane, a ich brzegi schodkowane. Kolory jak to w bollywoodach ostre, jaskrawe, ale też trochę nienaturalne. Szczegóły widać bardzo przeciętnie, na czerniach słabo.

Dźwięk w Dolby Digital 5.1, ale praktycznie monofoniczny, ze śladowymi efektami stereo.

BONUSY

Bezpośredni dostęp do 7 piosenek i 5 zwiastunów.

ren

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:2
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 2.35:1. 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), hindi
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::20
Bonusy::zwiastuny, sceny wybrane
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.