NIEUCHRONNA SPRAWIEDLIWOŚĆ

Nasza ocena:2Nośnik:DVD
Tytuł oryginalny:A Certain Justice
Gatunek:akcja
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2014
Czas trwania:93 min.
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:James Coyne, Giorgio Serafini
Obsada:Dolph Lundgren, Vinnie Jones, Cung Le, Briana Evigan, Gianni Capaldi
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Wojenny weteran zadziera z gangiem motocyklowym.
Galeria
W powyższym zdaniu w zasadzie mieści się cała fabuła tego filmu. Niejaki John (w tej roli Cung Le, Lundgren tym razem gra złego) po powrocie z Iraku nie potrafi ułożyć sobie życia. Nie ułatwi mu tego pewien przypadkowy bohaterski wyczyn – uratowanie młodej call girl przed członkami motocyklowego gangu zwanego Bractwem Aryjskim. I on, i dziewczyna, i ich najbliżsi staną się celem ataków pozostałych członków grupy bezwzględnego Hollisa.

Podobne filmy – i jeśli chodzi o treść, i formę – kręcono gdzieś na przełomie lat 80/90. Miały podobny schemat – sam przeciw wszystkim, ochrona słabszego, bezwzględni gangsterzy. W tym przypadku dorzucono wątek stresu pourazowego po wizycie w Iraku, a przedstawiony świat przedstawiono w wyjątkowo mrocznych barwach, przez ekran przewijają się alfonsi, prostytutki, dilerzy, zboczeńcy… Główny punkt programu jednak został i nogami, i rękami Cunga Le radzi sobie z kolejnymi drabami. Aktorsko – Cung Le przyzwoicie, reszta sztampowa, technicznie – widać, że film kręcono bezpośrednio na DVD i wielkiego budżetu nie było. Dla zagorzałych fanów tego typu kina.

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz ciekawy. Zimne barwy są charakterystyczne dla współczesności (granaty, szarości) , reminiscencje irackie są w odcieniach sepii, pomarańczu i żółci. Zdjęcia sprawiają wrażenie lekko prześwietlonych, często przez kadry przechodzą mają smugi kolorowych refleksów. Ostrość bardzo dobra. Widać najmniejsze detale (tatuaże, rany,  pot, krew). Grzechem byłoby mieć jakiekolwiek zastrzeżenia do jakości kontrastu.

Dźwięk niestety pozostawia wiele do życzenia. Nie jest to kwestia złego rozłożenia w kanałach (bo akurat to jest nienaganne). Co z tego – jeśli wszystkie, te pieczołowicie rozlokowane dźwięki zagłusza muzyka, wybijająca się na pierwszy plan agresywna ścieżka dźwiękowa która skutecznie pozbawia nas połowy doznań. A tych jest sporo, bo w filmie dużo się dzieje: wybuchowi samochodu towarzysza basy, bijatykom odgłosy ciosów w ciało, prysznicowi, dźwięk spływających strumieni wody.

BONUSY

Tylko zwiastuny.  

jan/veroika

 

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:2
Obraz:3
Dźwięk:4
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.