NIESŁUSZNIE OSKARŻONA

Nasza ocena:4Nośnik:DVD
Tytuł oryginalny:The Trials Of Cate McCall
Gatunek:thriller
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2013
Czas trwania:98 min.
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria: Karen Moncrieff
Obsada:Kate Beckinsale, Nick Nolte, Isaiah Washington, James Cromwell, Mark Pellegrino, Taye Diggs
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Podwójna walka pani adwokat.
Galeria

Tytułowa (w oryginalnej wersji) Cate McCall to prawniczka, która na skutek uzależnienia od alkoholu straciła licencję, a także prawo do opieki nad córką. Pozbierała się jednak, wyszła na prostą i próbuje ułożyć sobie życie. Pomóc ma jej w tym wygrana w procesie (dostała warunkową licencję) kobiety oskarżonej o morderstwo. Okazuje się jednak, że sprawa wcale nie jest taka prosta, jak się Cate wydawało, a prywatne śledztwo może ściągnąć na nią nie lada niebezpieczeństwo…

To dramat sądowy połączony z kryminalnym dreszczowcem, w którym ze standardowych elementów (adwokat z problemami osobistymi, podobna sprawa sprzed lat, z którą główna bohaterka sobie nie poradziła) ułożono całkiem ciekawą łamigłówkę, momentami trzymającą w przyzwoitym napięciu. Do tego dodać trzeba jeszcze solidne aktorstwo (Kate Beckinsale w roli Cate wypadła bardzo wiarygodnie) i niezłe zdjęcia: wyszedł film przypominający nieco klimatem „Prawnika z lincolna”, który z pewnością znajdzie swoich fanów.

ASPEKTY TECHNICZNE

To, że film można zaklasyfikować bliżej thrillera niż obyczaju to również zasługa muzyki skomponowanej przez Petera Nashela, bardzo ekspresyjnej, ale nastrojowej z sugestywnymi Petera Nashela, bardzo ekspresyjnej, ale nastrojowej z sugestywnymi motywami gitary. Sama ścieżka dźwiękowa ma niewiele poweru, jakąś większą przestrzenność możemy jedynie zasmakować w scenach na lotnisku, tych związanych z wypadkiem samochodowym, zatrzymaniem przez policję czy w scenach burzy, gdzie w tyłach huczy deszcz.

Obraz wyraźny z ładnymi, choć stonowanymi kolorami oscylującymi wokół szarości i błękitów oraz beżów i brązów. W wielu scenach zbliżeń wyłowimy zarówno pojedynczy włos, cienką zmarszczkę, tatuaż czy plamy wątrobowe. Nie ma problemu z ostrością i kontrastem. Troszkę szemrania tła.

BONUSY

Zwiastuny.

Jan/Veroika 

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:4
Obraz:4
Dźwięk:3
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.