NIEOBLICZALNI

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Nieobliczalni
Tytuł oryginalny:De l\'autre côté du périph
Gatunek:kryminał, komedia
Kraj produkcji:Francja
Rok produkcji:2012
Czas trwania:95 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:David Charhon
Obsada:Omar Sy, Laurent Lafitte, Sabrina Ouazani, Lionel Abelanski
Dystrybucja:Gutek Film
Opis
Kropnęli damulkę w Paryżu.
Galeria

Ousmane i Francois to dwaj paryscy gliniarze z różnych wydziałów, którzy muszą złączyć swoje siły, aby rozwiązać zagadkę morderstwa żony ważnego polityka. Pierwszy jest wesołkowatym luzakiem pochodzącym z biednej, peryferyjnej dzielnicy Paryża, drugi to wymuskany, nudny fircyk o nienagannych manierach i dużej pewności siebie.

Na ekranie w jednej z głównych ról pojawia się Omar Sy, który brał udział w bardzo udanym filmie „Nietykali", również opierającym się na zasadzie zderzenia przeciwieństw i różnic osobowości, pochodzenia, statusu itd. Osoba aktora, podobny schemat i w polskim tłumaczeniu podobny tytuł zapewne miały przyciągnąć przed ekran tych, którym spodobał się tamten film. Trzeba jednak powiedzieć, że „Nieobliczalni" to zupełnie inny obraz, z innym klimatem, to powielająca schematy komedia ze średnim scenariuszem i kilkoma dobrymi scenami. Aktorsko dobrze wypada główny duet, ale nie znalazł on godnych przeciwników po drugiej stronie tej kryminalnej intrygi.

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz jest dosyć ciemny i dosyć stonowany, najżywsza jest scena w klubie nocnych, zdominowana pulsującymi czerwieniami i różami. Ostrość niezła w scenach dziennych, z mocniejszym zmiękczeniem w sekwencjach nocnych. Kontrast mógłby być nieco bardziej podkręcony. Z usterek tylko szemranie tła i falowanie krawędzi. Z ruchem nie jest dobrze, a najgorzej z tym dynamicznym, którego charakteryzuje smużenie.

Dźwięk, poza scenami akcyjnymi (pogoń samochodowa ulicami Paryża, sekwencja finałowa, sceny na przedmieściach) , raczej „obyczajowy”. Tyły popracują głównie przy emisji muzyki, głównie tej rytmicznej w stylu rap.

BONUSY

Wydanie typu booklet z książeczką z ciekawostkami z planu.

itk/veroika

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:2
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 2.40:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), francuska
Napisy::brak
Płyta::1-warstwowa
Liczba scen::12
Bonusy::książeczka
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.