NA DRODZE DO SZCZĘŚCIA

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Na drodze do szczęścia
Tytuł oryginalny:The Open Road
Gatunek:obyczaj
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2009
Czas trwania:87 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Michael Meredith
Obsada:Jeff Bridges, Justin Timberlake, Harry Dean Stanton, Ted Danson, Mary Steenburgen, Kate Mara
Dystrybucja:TiM Film Studio
Opis

Film opiera się głównie na osobistym uroku Jeffa Bridgesa, ale nawet najbardziej promienny uśmiech tego aktora nie jest w stanie przesłonić cienkości fabuły.

Galeria

„Na drodze do szczęścia” to typowe amerykańskie kino drogi, ale ekscytujących przygód raczej nie należy się po nim spodziewać. Tym razem syn (po raz kolejny przed kamerą, po raz kolejny w przeciętnej kreacji, Justin Timberlake) wyrusza po ojca (Jeff Bridges), z którym przed laty urwał mu się kontakt, by przywieźć go do matki (Mary Steenburgen) czekającej w szpitalu na operację serca. Ojciec, legenda bejsbolu, okazuje się miłym i dowcipnym człowiekiem, który z miejsca podbija serce syna i jego dziewczyny i, co najważniejsze, wyrusza z nimi w drogę. Niestety, od samego początku sprawia kłopoty.

Na pewno dużym atutem filmu jest obecność Jeffa Bridgesa, którego notowania mocno podbił ostatnio Oscar z 2010 r. Tu jednak nie trzeba było się za bardzo wysilać. Głównym zadaniem aktora jest bowiem granie uroczego (co mu na pewno wychodzi nieźle), ale kłopotliwego tatusia, który prowadzi z synem gadkę szmatkę. Timberlake, który też ma niewiele do pogrania (jego bohater ma kłopoty z ojcem, karierą sportową i dziewczyną), wypadł bledziutko i gdyby nie nazwisko – zapewne kolejny wabik obrazu Michaela Mereditha – można by spytać, dlaczego zagrał właśnie on.

Treść filmu wypełniona jest bajaniami o pojednaniu, obowiązkowymi sprzeczkami, rozstaniami i powrotami – emocji w tym niewiele, prawdy psychologicznej również. Oferta raczej dla wielbicieli Jeffa Bridgesa niż naprawdę dobrego i mającego coś do powiedzenia kina.

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz jest poprawny, a jedyny mankament stanowi trochę nienaturalny kolor twarzy aktorów, chwilami zbyt różowy. Ale kolory są dobre, intensywne, szczegóły widać dobrze, nawet w ciemnym wnętrzu samochodu w ujęciach nocnych sylwetki ludzi rysują się wyraźnie, choć o perfekcji mowy nie ma. Ostrość przyzwoita.

Dźwięk w Dolby Digital 5.1. Na ścieżkę składają się głównie dialogi, muzyczka i ograniczone do minimum odgłosy akcji.

BONUSY

Cztery zwiastuny.

 

Jan / ren

 

Premiera DVD: 10.02.2011

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:4
Dźwięk:3
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::1-warstwowa
Liczba scen::16
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.