MOONLIGHT MILE (odc. 7-12)

Nasza ocena:4Nośnik:DVD
Tytuł polski:Moonlight Mile sezon 1 Start (odc. 7-12)
Tytuł oryginalny:Moonlight Mile
Gatunek:anime, science fiction, akcja
Kraj produkcji:Japonia
Rok produkcji:2007
Czas trwania:142 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Iku Suzuki
Obsada:-
Dystrybucja:Vision
Opis

O dwóch takich, co chcieli polecieć na Księżyc – ciąg dalszy.

Galeria
Jack Woodbridge, czyli Lostman, wylatuje z pierwszą misją kosmiczną w rakiecie „Odyseja”, ale od początku lotu coś nie gra i Lostman musi użyć całego sprytu, aby wyprowadzić pojazd kosmiczny z opresji. Czy jednak jest to tylko przypadek? Goro Saruwatari też ma ręce pełne roboty – niemiecki transportowiec Donnerkebab został uszkodzony i może spaść na Sydney, co grozi niewyobrażalną katastrofą, więc Japończyk musi rozebrać go w przestrzeni kosmicznej i uratować przy tej okazji jego pilota. Jego kolejnym zadaniem jest testowanie w oceanie japońskich dwunożnych robotów Moonwalkerów, przeznaczonych do pracy na Księżycu. W czasie testu wydarza się wypadek, w którego wyniku ginie płetwonurek. Winą obarcza się o to Goro i kontrolującego test inżyniera Kousuke Sawamurę, ale Saruwatari dochodzi do wniosku, że za wypadkiem kryje się jakaś ponura tajemnica i wspólnie z Sawamurą oraz rzeczniczką ISA, ambitną Riyoko, przeprowadza śledztwo. Tymczasem dwóch paparazzich, którzy śledzą Lostmana, odkrywa, że armia USA pracuje nad kosmicznym samolotem.

W kolejnych sześciu odcinkach serii „Moonlight Mile” postacią pierwszoplanową nadal pozostaje Goro Saruwatari, który pracuje dla Międzynarodowej Agencji Kosmicznej ISA, podczas gdy Lostman służy amerykańskiej armii. W tej części serii coraz wyraźniej rysuje się rola wojska w podboju kosmosu, wojska, które nie lubi ciekawskich! Ponadto na jaw wychodzą brzydkie sprawki ludzi odpowiedzialnych za różne programy kosmiczne i akcja nabiera tonów bardziej dramatycznych.

Dla przypomnienia: „Moonlight Mile” jest serialem anime nakręconym na podstawie mangi Yasuo Ōtagakiego, którego celem było stworzenie realistycznego dramatu kosmicznego z elementami politycznymi. Jako całość (mowa o serii 1) „Moonlight Mile” jest przyzwoitym akcyjniakiem, który z powodzeniem mógłby być zrealizowany w formie filmu aktorskiego.

Płyta „Moonlight Mile” odc. 7-12 wchodzi w skład boxu, którego pozostałe płyty to: „Moonlight Mile” odc. 1-6 oraz rozmieszczony na trzech płytach dokument pt.  „Mars: Odliczanie”.

ASPEKTY TECHNICZNE

Jest jak w przypadku odcinków 1-6. Obraz (1.78:1) praktycznie bez usterek, a ewentualne odchylenia od doskonałości mogą być celowe. Mamy więc mocne i czyste kolory, wyraźny, nieposzarpany kontur i bogactwo szczegółów. Kadry z kosmicznymi pojazdami wyglądają jak realistyczne fotografie, to samo dotyczy innych ujęć, np. marszczącej się wody w oceanie. W scenach rozgrywających się w ciemnej przestrzeni kosmicznej obiekty widać wyraźnie. Paleta kolorów i ich odcieni jest bardzo bogata, sporadycznie jednak barwy nieco blakną. Obraz jest ostry, łącząc rysunek z malunkiem, gdy tło staje się po malarsku miękkie.

Dźwięk w Dolby Digital 5.1. Na ogół odgłosy akcji dochodzą z głośników frontowych, gdzie szczególnie daje się zauważyć rozłożenie na kanały ludzkich głosów. Ale i surroundy przydają się w niektórych scenach – przestrzenne są odgłosy strzałów, niektóre krzyki, wybuchy. W wersji z napisami nagranie jest efektowniejsze, intensywniejsze, dramatyczniej rozbrzmiewa muzyka. W wersji z polskim lektorem ścieżka dźwiękowa staje się cichsza, a wszystko przyćmiewa głos lektora, do którego pracy nie można mieć żadnych zastrzeżeń.

BONUSY

W dodatkach wyodrębniona czołówka i napisy końcowe, art work, czyli szkice postaci (pokaz slajdów z muzyką trwający 3.24 min), 11 zwiastunów, oferta DVD dystrybutora, a w pudełku pocztówka.

ren

RECENZJE POZOSTAŁYCH PŁYT BOXU:

MOONLIGHT MILE (odc. 1-6)

MARS: ODLICZANIE
Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:4
Obraz:5
Dźwięk:5
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), japońska
Napisy::PL
Płyta::1-warstwowa
Liczba scen::24
Bonusy::zwiastuny, czołówka, napisy końcowe, szkice koncepcyjne, oferta DVD, pocztówka
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.