MAGNETYCZNE TORNADO

Nasza ocena:2Nośnik:DVD
Tytuł polski:Magnetyczne tornado
Tytuł oryginalny:Metal Tornado
Gatunek:katastroficzny
Kraj produkcji:Kanada
Rok produkcji:2011
Czas trwania:85 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Gordon Yang
Obsada:Lou Diamond Phillips, Nicole de Boer, Stephen MacDonald, Greg Evigan, Sophie Gendron
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Ziemia w obliczu zagłady.
Galeria

Energia jest cenniejsza niż złoto. A jeśliby znaleźć odnawialne jej źródło, niewyczerpane zapasy? O czymś takim marzy naukowiec Samuel Planck, kierownik naukowego projektu „Helios”. Jeśli wszystko się powiedzie, jego zespół skonstruuje urządzenie zdolne przetwarzać promienie słoneczne właśnie w czystą energię. Pierwsze testy zwiastują sukces, początek pierwszej oficjalnej próby też trzeba zaliczyć do udanych, okazuje się jednak, że naukowcy nie docenili ilości magazynowanej energii i ich wytwór nie jest w stanie jej kontrolować! Rozpętuje się ogromne magnetyczne tornado, zasysające wszystko, od śrubek po samochody i domy… Czy ktoś będzie w stanie zapobiec zagładzie Ziemi?

Telewizyjna produkcja Gordona Yanga nęci efektowną okładką, ale nie dajmy się zwieść – graficy i jej projektanci wznieśli się na wyżyny niedostępne twórcom filmu… Minimalny budżet przełożył się na kiepskie efekty specjalne, zaś pomysł wyjściowy (w miarę oryginalny i na czasie) utonął w zalewie pseudonaukowego bełkotu i w patetycznych scenkach z udziałem Jedynego, Który Może Ocalić Świat, czyli ekranowego naukowca Michaela Edwardsa, granego bez polotu przez dobrego niegdyś aktora Lou Diamonda Phillipsa. Strach, który towarzyszy zazwyczaj oglądaniu filmów katastroficznych, tym razem objawia się przed projekcją – strach po prostu włożyć płytę do odtwarzacza…

ASPEKTY TECHNICZNE

W katastroficznym filmie o tornadzie najważniejszy jest, oprócz dobrego pomysłu, dźwięk, a tutaj akurat nie ma co narzekać. Odgłosy towarzyszące wyładowaniom tornada i przyciąganiu metalowych przedmiotów są rozmieszczone stosownie do sytuacji, czyli bardzo przestrzennie. Wszelkie brzęczenie, bzyczenie, szumienie, zgrzytanie, furczenie, grzechotanie porywanych, rozrywanych na części i wirujących przedmiotów rozlega się dookoła w głośnikach. Trochę mało subwoofera, który pojawia się w kilku scenach (kościół, wybuch).

Obraz średnio ostry, o przeciętnym kontraście i takich samych kolorach. Wyjątek stanowią żywe kolory ostrego błękitu błyskawic wyładowań w leju tornada czy soczysta zieleń łąk otaczających miasto). Sporo falowania krawędzi.

BONUSY

Tylko zwiastuny.

Jan / veroikaPremiera DVD: 4.07.2012

Zobacz również
Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:2
Obraz:4
Dźwięk:3
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.