LOST: ZAGUBIENI

Data premiery:12.11.2010Nośnik:DVD
Tytuł polski:Lost: Zagubieni
Tytuł oryginalny:Lost
Gatunek:fantasy, akcja, przygoda
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2004-2009
Czas trwania:b.d.
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:J.J. Abrams i inni
Obsada:Jorge Garcia, Naveen Andrews, Matthew Fox, Josh Holloway, Daniel Dae Kim, Yunjin Kim, Evangeline Lilly
Dystrybucja:CD Projekt
Opis
W czasie lotu nr 815 z Sydney do Los Angeles dochodzi do katastrofy samolotu Oceanic Airlines, którego pasażerowie trafiają na wyspę na południowym Pacyfiku.

Przerażeni i spanikowani, wywodzący się z różnych środowisk, muszą nauczyć się współpracy, bo tylko zgodne współdziałanie gwarantuje im ocalenie. Muszą także dostosować się do życia na pięknej, ale tajemniczej wyspie, której niepokojąca atmosfera potęguje ich zagubienie. Każdy z kilkudziesięciu rozbitków ma ponadto osobiste, psychiczne i emocjonalne problemy, z którymi musi się uporać, a o których widz dowiaduje się z retrospekcji.

„Lost: Zagubieni” to wyjątkowy serial telewizyjny (wyprodukowało go ABC Studios), ponieważ wykracza poza ramy biernego śledzenia przez widza perypetii ocalonych z katastrofy. Oglądający zaproszony jest do zabawy, polegającej na odgadywaniu wielu tropów i samodzielnym rozwiązywaniu zagadek związanych z funkcjonowaniem tajemniczej wyspy. Mają mu w tym pomóc, albo przeciwnie – jeszcze bardziej skomplikować zadanie, informacje umieszczone na specjalnie utworzonych w tym celu stronach internetowych.

Serial, którego twórcami są J.J. Abrams, Jeffrey Lieber i Damon Lindelof, cieszył się ogromną popularnością, został także kilkakrotnie uhonorowany nagrodami Emmy w różnych kategoriach, w tym za najlepszy serial dramatyczny (2005), Złotym Globem za najlepszy serial dramatyczny (2005) oraz Nagrodą Gildii Aktorów Telewizyjnych za najlepszą obsadę serialu dramatycznego.

Niniejsza edycja – box – obejmuje pięć serii „Zagubionych”, mieszczących się na aż 30 płytach DVD (sugerowana cena wynosi 349,99 zł). W ramach dodatków na płytach znajdą się sceny niewykorzystane, wpadki, komentarze twórców serialu, plany zdjęciowe oraz obszerne materiały zakulisowe.

ren

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.