KRÓLOWIE ULICY 2: MOTOR CITY

Data premiery:21.06.2011Nośnik:DVDBlu-ray
Tytuł polski:Królowie ulicy 2: Motor City
Tytuł oryginalny:Street Kings 2: Motor City
Gatunek:kryminał
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2011
Czas trwania:90 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Chris Fisher
Obsada:Ray Liotta, Shawn Hatosy, Clifton Powell, Kevin Chapman, Inbar Lavi, Charlotte Ross, Stephanie Cotton
Dystrybucja:Imperial CinePix
Opis
Idealista kontra skorumpowani policjanci. 
Film Chrisa Fishera jest oczywiście sequelem cenionych „Królów ulicy”, w których w rolach głównych wystąpili między innymi Keanu Reeves czy Forest Whitaker. Sequel jest jednak nakręcony za o wiele mniejsze pieniądze, mniej wymyślny i przeznaczony od razu na rynek DVD. W sumie historia kina śmiało mogła się obyć bez niego.

W Detroit źle (a może dobrze?) się dzieje – ktoś morduje skorumpowanych policjantów należących do tajnego oddziału do walki z narkotykami. Do zbadania sprawy oddelegowany zostaje młody detektyw Dan Sullivan. Do pomocy żółtodziobowi przydzielono doświadczonego Marty’ego Kingstona, który swego czasu należał do feralnego oddziału.

Pierwsza połowa filmu – po bożemu i zgodnie z wymogami gatunku opowiedziana historia śledztwa wewnątrz policji – jeszcze trzyma w napięciu, potem, po ujawnieniu tożsamości zabójcy (co staje się zdecydowanie za szybko), tempo i napięcie siada. Scenariusz jest przeciętny, mało zaskakujący, aktorstwo – poza sztywnym Shawnem Hatosym grającym młodego detektywa – i strona techniczna też oscylują w granicach średniej amerykańskiej. Można zobaczyć, ale z pewnością nie jest to lektura obowiązkowa nawet dla fanów kryminalnych akcyjniaków.

Jan

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.