KILLZONE: LIBERATION (PSP)

Nasza ocena:4Nośnik:miniDVD
Producent:Guerrilla Games
Wydawca:Sony Computer Entertainment
Gatunek:strzelanina
Kategoria wiekowa:16 lat
Platforma:PlayStation Portable
Wymagania:Memory Stick Pro Duo
Dystrybucja:Sony Computer Entertainment Polska
Opis

Kolejny raz zostajemy wrzuceni w sam środek konfliktu między Helganami a ISA. Tym razem jednak przyjdzie nam rozpracować całą sytuację, spoglądając na ekran konsoli mobilnej.

Strzelaniny nigdy nie były moim ulubionym rodzajem gier. Zawsze kojarzyło mi się to z bezmyślną eliminacją wrogów, masą wystrzelonych pocisków, co najwyżej kilkoma godzinami zabawy. Killzone: Liberation mogę zawdzięczać lekką zmianę zdania.

W grze spotykamy bardzo wiele rodzajów przeciwników. Począwszy od zwykłych żołnierzy, poprzez jednostki zmotoryzowane, na wymagających bossach skończywszy. Sztuczna inteligencja i balans poziomu trudności gry zmuszają nas do tego, by całość rozplanowywać taktycznie. Czasem, zamiast walić na oślep we wszystko, co się rusza, lepiej odciągnąć jednego wroga w inne miejsce i eliminować pojedynczo – zwłaszcza gdy mamy jakąś osobę do uratowania i musimy dbać nie tylko o swoje, ale również jej bezpieczeństwo.

Technicznie wszystko zostało przygotowane w bardzo przyzwoity sposób. Oprawa graficzna przyciąga do gry, wszystko widać wyraźnie, możemy zrobić rozpoznanie terenu. Dźwięk również dobry, minusem jest jedynie polska wersja językowa – brzmi troszkę sztywno. Dwa największe minusy gry to czas jej trwania, mimo wszystko o wiele za krótki, oraz sterowanie. Ciężko jest w przeciwników trafić, sztucznie zawyża to poziom trudności. Jednak gdy już się trafi, satysfakcja gwarantowana.
Galeria

HISTORIA

Światowa premiera pierwszej części gry miała miejsce na PlayStation drugiej generacji w roku 2004. W Polsce gra przez bardzo długi okres utrzymywała bardzo niską cenę, co w powiązaniu z jakością produktu dało w efekcie bardzo dużą popularność.

SCENARIUSZ

Gracz otrzyma możliwość sterowania poczynaniami Templara, którego zadaniem jest pokrzyżowanie planów generała wrogiej armii – Metraca. Dodatkowo będzie można otrzymać pomocników, którym – już standardowo dla serii – wydajemy dość konkretne polecenia, na które reagują bardzo poprawnie.

ASPEKTY TECHNICZNE

Kamerę umiejscowiono tak, aby można było obserwować całe otoczenie z lotu ptaka. Grafika, zarówno real time’owa, jak i ta w przerywnikach filmowych, prezentuje się znakomicie. Dostępna jest polska wersja gry – niestety całość brzmi bardzo drętwo. Poziom trudności odpowiedni.

tom
Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 3.00 (2 głosów)
Podpis:

Opinie użytkowników (2)

  1. Al

    Al 2014-22-11 13:21 Odpowiedz

    Pedro, co Ty mówisz. Gierka wymiata graficznie, i ma ciekawą koncepcję. Ja dopiero się z nią zetknąłem, i mogę jedynie żałować, że nie kupiłem jej wcześniej:) Jest trudna, to fakt, ale ma w sobie coś takiego, co każe próbować do skutku, a nie wszystkie gry tak mają. Naprawdę wciąga. Mocna czwórka w ocenie.

  2. pedro

    pedro 2012-29-09 23:51 Odpowiedz

    jak dla mnie tragedia, jak można strzelać na odległość z snajperki mając widok od góry - dla mnie ta pozycja powinna nie istnieć na PSP, poza tym poziom trudności sprawia że traci się całą przyjemność z rozgrywki zamieniając ją w totalną wojnę z botami, w której nie zabraknie słów na K i H...., jak lubicie poznawać fabułę, to sobie odpuście tą pozycje bo aby poznać ją w całości musicie wypowiedzieć cały wulgarny alfabet, poziom easy jest jak hard, a hard to insane, ogółem gra tylko dla fanatyków kilzona, dla standartowego gracza sie nie nadaje, mam porównanie z ps3 i tam jes o niebo lepiej, tu to jakieś nieporozumienie.

Nasze oceny
Grafika:5
Dźwięk:4
Grywalność:4
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.