KABEL GŁOŚNIKOWY AUDIONOVA EUPHORIA – REFERENCE SERIES

Nasza ocena:6
Opis
Audionova znana jest na polskim rynku już od wielu lat, a swoją wielką popularność zawdzięcza znakomitym produktom i poniekąd odpowiednio stosowanemu marketingowi.
Galeria

Osobiście uważam, że zarówno nazwa firmy, jak i określenia poszczególnych produktów z oferty są strzałem w dziesiątkę. Nawiązanie do pozaziemskich nazw nieźle się kojarzy, poza tym brzmi oryginalnie na tle innych marek. Jednak nie tylko ten element odpowiada za wielki sukces tej polskiej firmy. Projekty kabli są przemyślane i poparte długimi fazami badań.

Finalny produkt, jaki otrzymuje klient, prezentuje się ponadprzeciętnie estetycznie, a co do brzmienia, to nie mam wątpliwości, że Audionova należy obecnie do ścisłej czołówki producentów okablowania audio.

Najnowszy kabel głośnikowy Euphoria został wyprodukowany z myślą o osobach ceniących sobie wysoką jakość brzmienia, chcących uzyskać dobre efekty bez inwestowania w okablowanie znacznych kwot. Ten kabel prezentuje się elegancko i został fabrycznie wyposażony w pozłacane wtyki bananowe. Bo to wciąż najbardziej popularny sposób łączenia z kolumnami i wzmacniaczami, mimo kretyńskiego przepisu UE nakładającego na producentów obowiązek stosowania zaślepek w gniazdach amplitunerów czy wzmacniaczy – i tak każdy potem je wydłubuje i stosuje okablowanie zakończone wspomnianymi wtykami, bo są po prostu najwygodniejsze. Ale skoro politycy z Brukseli potrafią czepiać się marchewki czy ogórka, to ten stan rzeczy wcale mnie nie dziwi.

Euphoria jest mocno zaawansowanym konstrukcyjnie kablem, co widać, kiedy rzuci się okiem na zdjęcie przedstawiające jego wewnętrzny przekrój. Specjalnie nie będę się rozpisywał na temat budowy tego kabla, ale muszę podkreślić, że sam proces skręcania poszczególnych wiązek w całość odbywał się przy olbrzymiej sile oplatania, więc poszczególne wewnętrzne warstwy nie będą się przesuwać względem siebie, co będzie gwarantem idealnej symetrii i bez wątpienia nie będzie miało negatywnego wpływu na właściwości brzmieniowe kabla nawet po latach użytkowania. Poza tym taki sposób montażu uodparnia kabel na wibracje przewodników. Euphoria posiada indywidualnie ekranowane żyły ujemną i dodatnią, a rozbudowane aktywne ekrany skutecznie chronią wewnętrzne przewodniki przed zakłóceniami. Aktywny ekran ma wyprowadzoną końcówkę z małym zaciskiem, który należy połączyć z ujemną żyłą kabla lub ujemnym gniazdem wzmacniacza – daje to gwarancję skutecznego działania tego rozbudowanego systemu ekranowania.

Po podłączeniu Euphorii do naszego redakcyjnego systemu stereo składającego się ze wzmacniacza Accuphase E-460 oraz odtwarzacza CD Accuphase DP-510 i kolumn własnej konstrukcji przecierałem oczy i uszy ze zdumienia, bo skoro Euphoria bez wstydu radziła sobie w tak doborowym towarzystwie, to wychodzi na to, że to właściwie kabel bez ograniczeń. Jestem przekonany, że nawet w drogich hi-endowych instalacjach nie będzie on słabym ogniwem. To, co zwraca uwagę podczas odsłuchu, to przede wszystkim rewelacyjnie kontrolowany głęboki bas i hektary przestrzeni budowanej w naturalnym i swobodnym stylu. Czystość brzmienia w całym zakresie częstotliwości była zjawiskowa, a to naprawdę coś, bo japońska elektronika Accuphase ma swoje wymagania co do okablowania. Nie zdziwię się wcale, jeśli ten kabel zacznie robić furorę w audiofilskim środowisku, bo ma ku temu wszelkie dane!

Arkadiusz Ogrodnik

Kontakt: www.audio-nova.net

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 4.17 (6 głosów)
Podpis:

Opinie użytkowników (6)

 1. assa

  assa 2018-23-12 23:43 Odpowiedz

  pierwsze wrażenie tragedia - kabel nie wygrzany. przepięty z audionova moonwalk. dźwięk zbyt delikatny cholernie przestrzenny ale brakował basu i średnicy. dźwięk na górze fatalny rozjaśniony i zbyt delikatny. nerwy na maksa. kabel szybko wylądował w systemie głupio odpornym do wygrzania. opłacało się czekać po kolejnym podpięciu super. przestrzeń została, bas naprawdę dobry średnica nagle się pojawiła no i góra wciąż jest jej dużo ale już nie denerwuje i bardzo ładnie wybrzmiewa. kabel dla cierpliwych. za te pieniądze bez zastrzeżeń ale uwaga w systemach zbyt jasnych może kolidować.

 2. szpakulos

  szpakulos 2012-27-10 10:36 Odpowiedz

  Elektronika to w całości lampa (CD, preamp i końcówka na KT88), kolumny pełnopasmowe z diamentowym wysokotonowym. Kabel Audionovy dostałem jako dodatek do trzech innych pożyczonych do odsłuchu (wciśnięto mi go trochę na siłę). Euphoria była najtańsza w zestawie (dwukrotnie od następnego w kolejności i czterokrotnie od najdroższego). Kabel wpiąłem po kilku dniach tylko z ciekawości i.... zostawiłem. W moim systemie sprawdza się znakomicie (góra, średnica, przestrzeń!, bas!). Ujmę to inaczej - w trakcie kolejnych eksperymentów z interkonektami i lampami nie dało mi się zlimitować Audionovy, tzn. przekazuje wszystkie zmiany pochodzące z modyfikowanego systemu, a zmiany idą cały czas na lepsze. W ciągu ostatniego roku przetestowałem jeszcze dwa inne głośnikowce, ale nadal w systemie została Audionova. Czy zmienię Euphorię? Pewnie tak, ale na razie nie mam innego kandydata (oczywiście w cenie dla mnie akceptowalnej). Czy kabel sprawdzi się w innym systemie? Nie wiem, ale polecam spróbować. Może to być spore zaskoczenie. Pozdrawiam.

 3. witaudio

  witaudio 2012-05-06 18:34 Odpowiedz

  Bas super kontrolowany w niskich rejestrach reszta pasma czysta dzwiek niejest wycofany daleko poza kolumny tzn.scenę rysuje prawidłowo niewycofując sie mocno i tym samym nieodchudzając dzwięku Przestrzen wzorowa niewydymana jak w wielu drozszych konstrukcjach Tym samym dostajemy obraz instrumentów naturalnej wielkosci Porównywałem z parokrotnie drozszym przewodem ,EUPORIA wyszła ztego testu zwycięsko Nalezy sie uznanie Audionovie za taką konstrukcie przewodu i to wcale niedrogiego.

 4. franek

  franek 2012-15-03 12:25 Odpowiedz

  Polecam szczególnie do współpracy z monitorami.W tych pieniądzach ciekawa pozycja na rynku.

 5. sebastian223

  sebastian223 2012-13-03 16:55 Odpowiedz

  Niesamowite doznania

 6. jacek kol

  jacek kol 2011-22-10 0:16 Odpowiedz

  Może i bas głęboki ale reszta bardzo mglista.

Nasze oceny
Budowa:6
Jakość:6
Rytmika:6
Przestrzeń:6
Balans:6
Wierność:5
Barwa:5
Stopka techniczna
Cena [PLN]::699 (2x2 m); 799 (2x3 m); 899 (2x4 m); 999 (2x5 m)
Długość [m]::2x2 m, 2x3 m, 2x4 m, 2x5 m
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.