JAK UPOLOWAĆ FACETA

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Jak upolować faceta
Tytuł oryginalny:One For The Money
Gatunek:komedia, kryminał
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2012
Czas trwania:91 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Julie Anne Robinson
Obsada:Katherine Heigl, Jason O\'Mara, John Leguizamo, Debbie Reynolds, Daniel Sunjata
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Słodka zemsta z kobiecej rączki.
Galeria

Sytuacja Stephanie jest nie do pozazdorszczenia. Jest spłukana, bez pracy, bez faceta. Chwilowo nawet bez samochodu. Pomaga jej jej krewny Vinnie, który ma firmę zajmującą się ściąganiem długów i łapaniem podejrzanych typów będących na bakier z prawem. Stephanie dostaje na początek zadanie namierzenia Joego Morellego, podejrzanego o morderstwo byłego glinę, z którym kiedyś straciła cnotę, który nigdy potem nie zadzwonił i którego „ukarała”, przejeżdżając mu stopę samochodem. Teraz jest okazja, by się odegrać, ale będzie to trudniejsze, niż się wydawało.

Film, będący jedną z ekranizacji kryminalnych powieści Janet Evanovich, których bohaterką jest łowczyni nagród Stephanie Plum, miał potencjał, by stać się niezłym produktem służącym rozrywce, bo jest i atrakcyjna bohaterka, i wątek uczuciowy, i wątek kryminalny, jednak prócz kilku budzących lekki uśmiech sytuacji nie oferuje niczego więcej. Grającej Stephanie Katherine Heigl uroda (choć czy naprawdę jest urodziwa?) nie pomoże w zamaskowaniu tego, że jej gra aktorska jest taka sobie, a razem z Jasonem O'Marą (Joe Morelli) nie potrafili stworzyć na ekranie przekonującego duetu. Szkoda, że więcej ekranowego czasu nie dostała Debbie Reynolds grająca nieco zwariowaną babcię Stephanie, która temperamentem przyćmiewa całe młode pokolenie. Filmik jest przyjemny i lekki, ale i letni.  

ASPEKTY TECHNICZNE

Bez fajerwerków, ale też narzekać zbytnio nie można. No może dźwiękowi przydałoby się tu i ówdzie więcej decybeli i dynamiczniejsze rozstawienie. Bo w tyłach oprócz odgłosów użycia broni palnej na strzelnicy, w sklepie z bronią czy podczas finałowej potyczki ze zbirami niespecjalnie jest co łowić uchem. Poza owymi fajerwerkami sporo jedynie odgłosów ulicy, co pozostawia pewien niedosyt.

Obraz jest żywy i kolorowy głównie dzięki kostiumom aktorów, bo sama sceneria miasta jest raczej szarawo-przemysłowa. Ponieważ jednak Stephanie wałęsa się również po rozrywkowych dzielnicach, więc i ubiór ich mieszkanek, a głównie prostytutek, jest dosyć krzykliwy. Ostrość na dobrym, ale nie porażającym poziomie, przeciętny kontrast, sporo falowania krawędzi.

BONUSY

Garść wywiadów z aktorami i twórcami filmu. Mowa w nich głównie o Debbie Reynolds, legendzie kina będącej żywą kroniką życia Hollywoodu, która w przerwach w zdjęciach sypała anegdotkami o dawnych gwiazdach kina. Ona sama zauważa z przyjemnością, że reżyserka, która ma doświadczenie w pracy w teatrze, ale i w telewizji, ma dobry warsztat i robi najwyżej pięć dubli. Janet Evanovich, autorka powieści, mówi o równowadze komedii i kryminału, jaką w filmie utrzymała reżyserka, a która zachowana jest w jej powieściach. Odtwórczyni roli Stephanie, Katherine Heigl, zdradza, że przygotowując się do roli łowczyni nagród, z 16 powieści Evanovich przeczytała aż 9. Wywiady są tłumaczone, ale króciutkie. Mamy też reportaż z planu i zwiastuny.

itk / veroika

Premiera DVD: 11.07.2012
Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:2
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::reportaż, wywiady, zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.