HIGH SCHOOL MUSICAL 3: OSTATNIA KLASA

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:High School Musical 3: Ostatnia klasa
Tytuł oryginalny:High School Musical 3: Senior Year
Gatunek:muzyczny
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2008
Czas trwania:112 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Kenny Ortega
Obsada:Zac Efron, Vanessa Hudgens, Ashley Tisdale, Lucas Grabeel, Corbin Bleu, Monique Coleman
Dystrybucja:CD Projekt
Opis
To tańczy młodość.
Galeria

Uczniowie ostatniej klasy East High zaczynają już myśleć o studiach. Ale przedtem muszą zaliczyć jak najlepszy finisz w ukochanej szkole, z którą ciężko przyjdzie im się rozstać, zwłaszcza że są ze sobą związani nie tylko więzami przyjaźni, ale i, jak na przykład Troy i Gabriella, miłości. Oprócz dylematów sercowych mają również dylematy związane z wyborem wyższej uczelni, niektórzy z nich zaś po prostu boją się przekroczenia progu dorosłości i pożegnania się z najlepszym i najbardziej beztroskim etapem życia. Wszystko to znajduje wyraz w piosenkach i w treści ostatniego przedstawienia, które przygotowują pod kierownictwem swej nauczycielki.

Tort śmietankowy z bitą śmietaną, watą cukrową i lukrem. Dorosłego ta mieszanka może zemdlić, ale dzieci to lubią. Cukierkowość „Ostatniej klasy” będzie przyciągać raczej dziewczynki niż chłopców, jednak te, które wyrosły już z noszenia różowych kokardek, śmiało mogą sobie ten film podarować. Tym sposobem pozostaje mi napisać recenzję dla małych dziewczynek i dla reszty świata. Dla tych pierwszych zatem: Zac Efron jest słodziutki, a Vanessa Hudgens śliczna, cała historia jest schematyczna, ale za to wzruszająca i często przerywana rytmicznymi piosenkami, pod koniec filmu można się popłakać. Dla tych drugich: jak na Disneya słabiutko, lepiej iść na spacer.

ASPEKTY TECHNICZNE

Ostrość i czystość obrazu bez zarzutu, oszałamia różnorodność kolorów migających na ekranie. Stroje bohaterek, zarówno te sceniczne, jak i codzienne, mają wszystkie kolory tęczy. Cukierkowe róże, fiolety, żółcie, czerwienie, niebieskości i zielenie sukienek to spełnienie marzeń małych dziewczynek. To samo można powiedzieć o scenografii, pełnej żywych, zdecydowanych barw. Czerń głęboka.

W ścieżce dźwiękowej głównie dialogi i rytmiczne piosenki, w większości dobiegające z przodu, choć część muzyki również i z boku. Dookolność nie rzuca się jakoś specjalnie w uszy, można się o niej przekonać, gdy mamy do czynienia z aplauzem kibiców, cichym gwarem na widowni i oklaskami, cichutkim graniem świerszczy wieczorem.

BONUSY

W dodatkach 8 scen niewykorzystanych z króciutkim wstępem reżysera, nieistotnych dla fabuły. Następnie „Wpadki na planie” (2.38 min), czyli przeważnie wybuchy śmiechu lub chichot aktorów. Dla tych, którzy lubią śpiewać – 19 piosenek z filmu z wyświetlającym się tekstem. „Bal: ta jedna noc” (7.08 min) to wypowiedzi kilkorga aktorów i choreografów omawiających scenę balu i przygotowania do niej. O sukienkach na bal poszczególnych bohaterek w „Wymarzonej sukience” (2.25 min) mówią występujące w nich aktorki i twórczyni kostiumów. Ostatni dodatek to „Koniec szkoły: pożegnanie aktorów” (5.27 min), czyli moc rzewnych słów na temat trzyipółletniej współpracy na planie trzech kolejnych filmów z cyklu „High School”, w czasie której wszyscy się z sobą bardzo zżyli. W menu również zwiastuny innych filmów.

itk

 

Premiera DVD i BD: 19.08.2011

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:5
Dźwięk:4
Bonusy:3
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.85:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (dubbing), angielska, szwedzka, norweska
Napisy::PL, ANG, ANG/N, NOR, SZW, ISL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::17
Bonusy::zwiastuny, sceny niewykorzystane, materiały tematyczne, wideoklipy, ujęcia niewykorzystane, ujecia zepsute
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.