DWUPROCESOROWA KARTA GEFORCE GTX 690

najszybsza karta graficzna na świecie

NVIDIA przedstawia dwuprocesorową kartę GeForce GTX 690 – połączenie najwyższej na świecie wydajności w grach z nowoczesnym wyglądem.

Firma NVIDIA zaprezentowała najszybszą kartę graficzną na świecie, czyli GeForce GTX 690. Wyjątkowej wydajności nowej karty dorównuje jedynie jej wyjątkowe wzornictwo.

Karta GeForce GTX 690 została wyposażona w dwa procesory graficzne GeForce oparte na architekturze Kepler. Konstrukcja karty i jej wzornictwo zapewnią entuzjastom gier PC niezrównane wrażenia w eleganckim opakowaniu.

Tę wspaniałą wiadomość ogłosił prezes i współzałożyciel firmy NVIDIA Jen-Hsun Huang w trakcie mowy wprowadzającej na imprezie NVIDIA Game Festival w Szanghaju, gdzie zebrało się ponad 6000 graczy z całych Chin.

Konstrukcja nowej karty pozwala na osiągnięcie nowego pułapu wydajności w grach, a jej wygląd wzmacnia to doświadczenie. Jej unikalne cechy to połączenie szeregu nowoczesnych technologii, awangardowego wzornictwa i najwyższej jakości materiałów, z których jest wykonana:

Zewnętrzna obudowa została wykonana z trójwartościowego aluminium pokrytego chromem, który zapewnia wytrzymałość i trwałość.

Obudowa wentylatora została wykonana ze stopu magnezowego formowanego w procesie tiksotropii, dzięki czemu osiągnięto wyjątkowe parametry odprowadzania ciepła i tłumienia wibracji.

Dziesięciofazowy, wzmocniony układ zasilania zainstalowany na dziesięciowarstwowej miedzianej płytce drukowanej zapewnia wysoką wydajność zasilania, niskie wydzielanie ciepła i zmniejszoną oporność.

Układ chłodzenia składa się z dwóch komór parowych, niklowanych żeber i centralnie zamontowanego wentylatora ze zoptymalizowanymi łopatkami, które ułatwiają przepływ powietrza i zapewniają wyjątkową wydajność chłodzenia.

Niskoprofilowe komponenty i osłonięte kanały zapewniają doskonały przepływ powietrza, minimalizując jego turbulencje i zmniejszając hałas podczas chłodzenia.

Karta GTX 690 jest wyposażona w 3072 rdzeni NVIDIA CUDA, które zapewniają doskonałą wydajność, godną najpotężniejszych komputerów. Została zaprojektowana dla wymagającego gracza i jest przeznaczona do pracy w konfiguracjach wielomonitorowych (technologia NVIDIA Surround) przy ultrawysokich rozdzielczościach. Osiągi układu GTX 690 są prawie dwukrotnie wyższe od najszybszego jednoukładowego procesora graficznego, czyli GTX 680. Ilość energii pobieranej przez kartę GTX 690 oraz poziom hałasu są jednak mniejsze od tych, jakimi cechują się komputery wyposażone w dwie karty GTX 6802 pracujące w konfiguracji NVIDIA SLI.

GTX 690 to prawdziwe dzieło sztuki – o pięknym wyglądzie i niesamowicie wydajnym wnętrzu – powiedział Brian Kelleher, starszy wiceprezes ds. projektowania procesorów graficznych w firmie NVIDIA. – Gracze pokochają moc, jaką daje im GTX 690, gdy uruchomią ulubione gry w pełnych detalach na wielu monitorach i w wysokiej rozdzielczości. Ich znajomi natychmiast odkryją, jaki potwór drzemie w komputerze szczęśliwego posiadacza tej karty, ponieważ jej nietuzinkowy wygląd przyciąga wzrok.

Karta graficzna GTX 690 została zaprojektowana z wykorzystaniem procesorów graficznych GeForce w 28-nanometrowej architekturze Kepler firmy NVIDIA, która po raz pierwszy została zastosowana w zaprezentowanym miesiąc temu modelu GTX 680.

Dostępność

Karty z układem NVIDIA GeForce GTX 690 są dostępne w ograniczonych ilościach od 3 maja 2012 r. Większa dostępność tego modelu nastąpi od 7 maja 2012 r. i będzie on oferowany przez wszystkich partnerów NVIDIA, w tym firmy ASUS, Gigabyte, MSI, Palit i Zotac. Sugerowana cena detaliczna wynosi 4999 złotych.

Więcej informacji na temat nowej karty GeForce GTX 690 można znaleźć na stronie http://www.nvidia.pl/object/article-keynote-pl.html

Według testu porównawczego między kartami GeForce GTX 690 i GTX 680, wykonanego w rozdzielczości 2500 x 1600, z użyciem sterowników w wersji 301.10, w teście Heaven z ustawieniami 4xAA/16xAF karta GTX 690 uzyskała 58,9 klatek/s, podczas gdy karta GTX 680 uzyskała 31,1 klatek/s. W teście gry Crysis, z ustawieniami szczegółowości Ultra, karta GTX 690 uzyskała 57,8 klatek/s, podczas gdy karta GTX 680 uzyskała 32,3 klatek/s. W teście gry Dirt 3, z ustawieniami 8xAA/16xAF, karta GTX 690 uzyskała 111,2 klatek/s, podczas gdy karta GTX 680 uzyskała 62,3 klatek/s. Wyższe liczby oznaczają lepszy wynik.

Według pomiarów akustycznych karta GTX 690 emituje 47 dB, natomiast dwie karty GTX 680 w konfiguracji SLI emitują 51 dB. Niższe wartości oznaczają lepszy wynik.

źródło: Tabasco

Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.