DEMONSTRACJA SIŁY

Nasza ocena:2Nośnik:DVD
Tytuł oryginalny:Force Of Execution
Gatunek:akcja
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2013
Czas trwania:96 min.
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Keoni Waxman
Obsada:Steven Seagal, Ving Rhames, Danny Trejo, Jenny Gabrielle, David House, Bren Foster
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Wojna narkotykowych bossów-weteranów.
Galeria

Alexander Coates to król narkotykowego imperium. Ale na scenie pojawia się nowy gracz, Iceman. Alexander początkowo próbuje z nim pertraktować (tak naprawdę bowiem jest byłym agentem rządowym, tęskni do dawnego życia i chciałby się w niedługiej przyszłości wycofać z przestępczego procederu), ale gdy rozmowy zawodzą, decyduje się nasłać na Icemana swoich ludzi. Wybucha wojna o wpływy. Jest tutaj jeszcze wątek prawej ręki Alexandra, płatnego zabójcy Hursta, który – za sprawą Icemana – zabił nie tego, kogo trzeba i naraził się na śmiertelne niebezpieczeństwo.

Typowy akcyjniak przeznaczony bezpośrednio na rynek DVD. Stevena Seagala, mimo że na wszystkich plakatach zajmuje centralne miejsce, na ekranie jest zaskakująco mało, choć może to i dobrze… Scenariusz to zlepek wątków z kilku różnych filmów sensacyjnych, prosty i mało zaskakujący, technicznie także nie jest to mistrzostwo świata – dla zapalonych miłośników mocnego (i tandetnego) kina.

ASPEKTY TECHNICZNE

Demonstracja siły nie jest przykładem idealnej demonstracji rozseparowania dźwięków. Tyły okupuje głównie zbyt natarczywa ścieżka muzyczna, która zagłusza i tak już skąpe odgłosy walki, które płyną niemal w całości z frontów. A tych akurat w filmie pojawia się najwięcej. W tyłach słychać tez niemrawe dosyć odgłosy tła (szum fabrycznych maszyn w hali, gwar nocnego klubu czy rozbijanie szyb). Jedynym akcyjnym akcentem są strzały broni palnej pistoletów i karabinów maszynowych, które jednak są płaskie i mało w nich dynamizmu. 

Co do obrazu jest bardzo porządny z dobrym odwzorowaniem szczegółów, kolorystyka żywa i jaskrawa z dużymi przestrzeniami dobrze nasyconych barw podstawowych (żółtym czerwony niebieski). Sporo oranżów (więzienne kurtki) również w odcieniu twarzy bohaterów. Dobry kontrast i ostrość. Krawędzie falują tylko w jednym momencie mianowicie w scenie, w której widoczny jest sufit hali fabrycznej.

BONUSY

Nic.

veroika

 

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:2
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::Dolby Digital 5.1
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.