CZŁOWIEK ZASAD

Nasza ocena:2Nośnik:DVD
Tytuł polski:Człowiek zasad
Tytuł oryginalny:Absolution
Gatunek:akcja
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2015
Czas trwania:91 min.
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Keoni Waxman
Obsada:Steven Seagal, Vinnie Jones, Massimo Dobrovic, Byron Mann
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Seagalowy dzień świstaka.

Płatny zabójca John Alexander i jego pomocnik Chi otrzymują zadanie likwidacji Kamaala - afgańskiego handlarza narkotyków, który posiada wiedzę dotyczącą międzynarodowych, narkotykowych afgańskich karteli współpracujących z amerykańskimi mocodawcami. Okazuje się, że jest on zamieszany także w handel żywym towarem. Ratując z rąk bossa seksualnego podziemia, sadystycznego gwałciciela i mordercy, jego niedoszłą ofiarę Nadję, John Alexander ściąga na siebie jego gniew.

Pisząc o filmach z udziałem Stevena Seagal czuję się jak w „Dniu świstaka”. Przeżywam ciągle to samo: widok podupadającego aktora, ubranego ciągle w te same – może z racji oszczędności – kostiumy, tak samo grającego (może również z oszczędności nagrywa się go raz, a potem tylko zmienia dekoracje?) i występującego w podobnych fabułach (twórcza parafraza scenarzysty?). Na szczęście dla filmów takich jak ten, jak i dla Seagala, nie musi on zbyt wiele się wysilać. Ostatnio dba o to, by występować w duecie, co skutecznie chroni film przed ostateczna klapą. Tym razem jego pomocnikiem jest o wiele bardziej wysportowany i żwawszy Byron Man, a i Vinnie Jones jako sadystyczny Boss wciąż pozostaje aktorem na którego diaboliczną powierzchowność można liczyć. Niestety, koślawego kroku, Seagalowi dotrzymuje przedstawicielka płci pięknej Adina Stecu, grająca Nadję: niewiarygodna i szarżująca. Gwoli sprawiedliwości trzeba przyznać że z tak napisanej roli nawet Meryl Streep niewiele by wyciągnęła!

ASPEKTY TECHNICZNE

Jak na film akcji ścieżka dźwiękowa jest – by tak rzec – uboga w odgłosy, które dosyć skutecznie zagłuszone są ostrą muzyką, niekoniecznie potrzebną w takich ilościach decybeli. Muzyka dudniąca w tyłach nie pozwala się przebić nawet tym płynącym z frontów odgłosom, a co dopiero tym skromnym tylnym. Dojdzie nas jakiś tam plask uderzeń w ciało, odgłos strzałów czy wybuch bomby w mieszkaniu, ale to wszystko matowe i mało dynamiczne.

Obraz porządny, acz bez fajerwerków z ostrością, która chwilami jest lekko niedomagająca. Kontrast w porządku, sporo jest scen ciemnych, ale daje sobie  w nich radę. Kolory przeciętne, naturalne, tylko kilka scen ma specyficzne oświetlenie. Głównie te w pokoju, a raczej łazience tortur utrzymane w nieprzyjemnej, błękitnawej tonacji. Pastelowy, łagodny koloryt mają za to sceny reminiscencji głównego bohatera, które są intensjonalnie odrealnione, kadry przykrywa gęsty woal. Kilka scen psuje szemranie tła.

BONUSY

Tylko zwiastuny.

veroika

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:2
Obraz:3
Dźwięk:2
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.