COUNTRY STRONG

Data premiery:23.08.2011Nośnik:DVDBlu-ray
Tytuł polski:Country Strong
Tytuł oryginalny:Country Strong
Gatunek:obyczaj, muzyka
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2010
Czas trwania:114 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Shana Feste
Obsada:Gwyneth Paltrow, Gerrett Hedlund, Leighton Meester, Tim McGraw, Ed Bruce, Jim O’Rear
Dystrybucja:Imperial CinePix
Opis
Muzyczny czworokąt w trasie.
Galeria

Ową figurę tworzą: przeżywająca wyraźny kryzys piosenkarka Kelly Canter, młoda pięknotka Chiles Stanton próbująca swych sił na scenie, mąż i zarazem menadżer Kelly, James (który zauroczył się Chiles) oraz tekściarz i wokalista Beau Hutton (w nim z kolei zadurzyła się Kelly). Każde z nich ma swoje problemy – Kelly jest po odwyku, straciła dziecko, mąż przestał ją interesować, James przeżywa zdrady żony, Beau także jest po odwyku i ma jedną jedyną szansę na karierę, a Chiles wszyscy traktują jako śliczną i głupią lalę z wielkimi aspiracjami. Bohaterowie starają się udowodnić sobie i innym swoją wartość, coś jeszcze – albo już – uszczknąć z życia, kłócą się i godzą, śpiewają i romansują, piją i cierpią. Wszystko to jest jednak pokazane tak zimno i z takim dystansem, że częściej nudzi, niż porusza.

Zawiedzeni będą także sympatycy muzyki country – w filmie śpiewają niemal wszyscy (choć niektórzy mają do tego mizerne predyspozycje), z wyjątkiem… Tima McGraw, jedynej prawdziwej gwiazdy „westernowej” muzyki pojawiającej się w filmie (zagrał Jamesa)… Piosenka „Coming Home” wykonywana przez Gwyneth Paltrow była nominowana do Oscara i do Złotego Globu, ale ogólnie country w tym filmie na pewno nie brzmi „strong”.

Jan

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 5.00 (1 głosów)
Podpis:

Opinie użytkowników (1)

  1. Jacek

    Jacek 2016-26-01 6:40 Odpowiedz

    Film jest świetny i kto był w Ameryce a nie słuchał country w wykonaniu naszych \"zespołów ludowych\" ani nie jest jego \"znawcą\" wie że świetnie oddaje klimaty. I wykonania wcale nie są \"mizerne\".

Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.