CHOLERYK Z BROOKLYNU

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Choleryk z Brooklynu
Tytuł oryginalny:The Angriest Man In Brooklyn
Gatunek:obyczaj, komedia
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2014
Czas trwania:83 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Phil Alden Robinson
Obsada:Robin Williams, Peter Dinklage, Mila Kunis, Melissa Leo
Dystrybucja:Monolith Video
Opis

Odliczanie.

Galeria

Sfrustrowany nerwus Henry Altmann, zapracowany prawnik o cholerycznym usposobieniu, dowiaduje się, że trapiące go bóle głowy to nie zwykła migrena, ale tętniak mózgu. Młoda lekarka, od której usłyszał porażającą diagnozę, mówi mu w złości (bo ją również udało mu się zdenerwować), że zostało mu 90 minut życia. Pomimo absurdalnej krótkości i precyzji tego wyroku, Henry bierze sobie do serca, fakt, że nie ma czasu do stracenia, i pędzi przez miasto, by spotkać się i porozmawiać z żoną i synem, z którymi od dawna był skłócony, oraz by ponaprawiać w swoim życiu to, co się jeszcze da naprawić.

Punkt wyjścia filmu nie jest nowy, ale jest dobry, bo chyba nie było jeszcze w żadnym tak „krótkoterminowej” i tak pesymistycznej prognozy. Po tak miłym początku następuje dość ciekawy ciąg dalszy, przyjemnie się ogląda paniczne poczynania głównego bohatera i jego uwijanie się wokół najbliższych, by odkupić swe przewiny i umrzeć lepszym, niż się całe życie było. W głównej roli zobaczymy pyskatego Robina Williamsa i choć aktor trzyma poziom, to do swoich najlepszych ról pewnie sam by jej nie zaliczył.

ASPEKTY TECHNICZNE

To film, w którym oprócz głównych bohaterów ważne jest tło zdarzeń jakim jest Nowy York i jedna z jego najbardziej rozpoznawalnych dzielnic, czyli Brooklyn. To miasto ani na chwilę nie zwalnia, co oddaje bardzo dobrze ścieżka dźwiękowa. Niemal bez przerwy z tyłów dobiegają odgłosy życia ulicy: pisk hamulców, szum silników, klaksony, nawoływania, a przede wszystkim gwar rozmów. Najważniejsze są jednak dialogi i głos narratora, co jednak wpisuje się dobrze w wielkomiejski zgiełk. Całości dopełnia zabawna, dosyć lekka, acz nie dająca się zapamiętać muzyczka.

Obraz naturalny, ale oddający koloryt miasta, gdyż w palecie przeważają wyraziste i mocne kolory: żółć, czerwień i błękit. Ostrość niezła, kontrast porządny. Nieco falowania krawędzi zauważyliśmy w kadrach i metalowym płotem otaczającym kościół. Kilka scen, m.in. pierwsza i kilka reminiscencji w trakcie filmu, ma sepiowy, spłowiały odcień.

BONUSY

Tylko zwiastuny.

itk / veroika

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL, ANG
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.