CHARLIE

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Charlie
Tytuł oryginalny:The Perks Of Being A Wallflower
Gatunek:obyczaj
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2012
Czas trwania:103 min
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Stephen Chbosky
Obsada:Logan Lerman, Emma Watson, Ezra Miller
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Z pozycji outsidera.
Galeria

Nastoletni Charlie nie ma łatwo w nowej klasie, nieśmiały i wyobcowany, a przy tym bardzo inteligentny i wrażliwy, nie potrafi dostosować się do grupy. Skomplikowane relacje rodzinne, uraz z dzieciństwa, pierwsza miłość i śmierć najlepszego przyjaciela – to wszystko jest dla niego trudne do przejścia. Na szczęście znajduje dwie przyjazne dusze, które okazują mu zrozumienie.

Najjaśniejszą stroną filmu są role młodych aktorów, Logana Lermana i Ezry Millera. Zwłaszcza ten drugi zagrał popisowo młodego, poszukującego swego miejsca w życiu geja, którego orientacja i osobowość nie sprzyjają integracji ze społecznością college'u. Byłoby zresztą dziwne, gdyby Ezra Miller zagrał kiepsko, zważywszy jego genialną tytułową kreację we wstrząsającym obrazie „Musimy porozmawiać o Kevinie”! Nie dotrzymuje im kroku Emma Watson, o której można powiedzieć, że jest zaledwie poprawna. Sama historia, szczególnie na tle dziesiątków miernych lub co najwyżej przeciętnych filmów dla nastolatków, wypada bardzo interesująco. Film porusza zawsze aktualne problemy młodych ludzi – niemożność dostosowania się do grupy, trudność bycia indywidualistą w sytuacji, gdy indywidualność jest tego rodzaju, który nie jest odbierany jako atrakcyjny, ale jako dziwactwo.

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz mocno przeciętny, jego mankamentem jest ostrość z nienaturalnie zmiękczonymi krawędziami przedmiotów i postaci. Dochodzi do tego lekka poświata, zupełnie nieadekwatna do rodzaju filmu, i momentami prześwietlone kadry. Przy okazji oczywiście szemrze tło. Kolory nieintencjonalnie mocno zbrązowiałe, w brąz wpada zarówno żółcień, jak i czerwień, przybierając orzechowy tudzież kasztanowy odcień. Od czasu do czasu pojawia się jedynie żywsza barwa, ale tylko w obecności mocnego dziennego światła.

Gdyby nie fakt, że na okładce napisano Dolby Digital 5.1, można by pomyśleć, że to stereo, bo możliwości przestrzenne dźwięku słychać jedynie w scenach imprez, gdy z tyłów płynie młodzieżowa muzyka otulona gwarem głosów. Na szczęście to film „gadany”, więc ważne są dialogi, a te brzmią wyraźnie i zrozumiale.  

BONUSY

Zwiastuny.

itk / veroika

Premiera DVD: 25.02.2013

 

Zobacz również


Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.