BOSO PRZEZ ŚWIAT – MĘSKA PRZYGODA

Nasza ocena:5Nośnik:DVD
Tytuł polski:Boso przez świat – Męska przygoda
Tytuł oryginalny:Boso przez świat – Męska przygoda
Gatunek:dokument
Kraj produkcji:Polska
Rok produkcji:2009
Czas trwania:121 min
Kategoria wiekowa:b.o.
Reżyseria:Wojciech Cejrowski
Obsada:Wojciech Cejrowski
Dystrybucja:TVP
Opis
Coś dla dużych chłopców.
Galeria

Zaczyna się poważnie, bo zostaje omówiony temat macho. Ten odcinek kolejnej dokumentalnej serii Wojciecha Cejrowskiego powinien obejrzeć każdy, kto chce się dowiedzieć, co to jest fryzura na obśluna. Przy okazji odkrywamy w tym odcinku ukryty dotąd talent Wojciecha Cejrowskiego – proszę zwrócić uwagę na jego gestykulację, gdy opisuje rękami obłość i miękkość kobiecych kształtów – robi to jak najlepszy mim.

W odcinku pt. „Męska rzecz” przyglądamy się życiu w dżungli i tradycyjnym zajęciom męskim i kobiecym. Każdy, kto chce zobaczyć, jak wyglądają domy, w których mieszkają Indianie, powinien może niekoniecznie zaraz po skończeniu oglądania, ale jednak w niedalekiej przyszłości wybrać się do Ameryki Południowej, zanim wszystkie indiańskie chaty zostaną pokryte blachą falistą.

Odcinek o walce kogutów jest wielce pouczający, jak zresztą wszystkie reportaże Wojciecha Cejrowskiego. Nareszcie bowiem dowiemy się, co oznacza mające na swoim koncie polityczną karierę słynne pojęcie ciamciaramcia. Do tego przepis na kogucie przysmaki i trening kogutów na sznurze do prania.

Jest coś i dla dwunożnych smakoszy. Poznajemy owoce, których nazwa nic nikomu nie powie, ale mina kosztującego ich Cejrowskiego – owszem. Szczególnie jedna z nazw brzmi pieszczotliwie: pupunia. Jednak wbrew kuszącej nazwie owoc pupuni zdobyć niełatwo, bo dostępu do niego broni najeżony kolcami pień palmy. Nie samymi owocami człowiek żyje. Nic łatwiejszego niż nałapać sobie na patyczek mrówek (wielki delikates) albo złapać ptasznika, przez miejscowych zwanego tarantulą, i upiec w ognisku. Jakiegokolwiek pająka będziemy jeść, pamiętajmy, że jemy stawonoga, nie owada.

W ostatnim odcinku Wojciech Cejrowski zachęca marzących o podróżach do zrealizowania marzeń i podpowiada, jak to zrobić. Brzmi prosto. Jedną z osób, które przekuły marzenia w czyn, jest podróżujący po Amazonii od 25 lat bohater tego odcinka, pan Makaron.

Tytuły 24-minutowych odcinków tej serii to: „Macho”, „Męska rzecz”, „Walki kogutów”, „Jedzenie dżungli”, „Łódka pana Makarona” 

ASPEKTY TECHNICZNY 

Obraz typowy dla dokumentu, kiedy warunki pracy kamery nie są idealne. Kolory na ogół naturalne, czasem prześwietlone, przesłonecznione. W ciemniejszych ujęciach szemrze tło, ostrość zmiękczona, kontury rozmyte. Pojawia się schodkowanie krawędzi. W bardzo ciemnych scenach lekkie smużenie postaci w ruchu.

Dźwięk dobry, głos Wojciecha Cejrowskiego słychać bez problemu, od czasu do czasu dobiegają nas odgłosy tła, najczęściej z nałożonym na nie podkładem muzycznym. Niekiedy odgłosy wyciszone są całkowicie i słychać tylko muzykę.

BONUSY

Oferta TVP. 

itk

 

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 3.00 (1 głosów)
Podpis:

Opinie użytkowników (1)

  1. uhhha

    uhhha 2011-14-05 0:55 Odpowiedz

    chcecie zabawić się w Cejrowskiego zapiszcie się do Nowi-polanie na Facebook

Nasze oceny
Film:5
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital Stereo
Ścieżki dźwiękowe::polska
Napisy::PL/N
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::5 odcinków
Bonusy::oferta DVD
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.