BEZWSTYDNY MORTDECAI

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Bezwstydny Mortdecai
Tytuł oryginalny:Mortdecai
Gatunek:komedia
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2015
Czas trwania:100 min.
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:David Koepp
Obsada:Johnny Depp, Gwyneth Paltrow, Ewan McGregor, Olivia Munn, Jeff Goldblum, Paul Bettany, Aubrey Plaza, Oliver Platt
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Sto, absolutnie bezrefleksyjnych minut

Bohaterem najnowszego filmu Davida Koeppa („Sekretne okno”) jest obracający się w półświatku handlarz dzieł sztuki (Johnny Depp), dla którego, wraz z ogromnym zadłużeniem, przyszły chude czasy. Mortdecai to zblazowany arystokrata żyjący z handlu sztuką. Wśród płci pięknej znany jest ze swego uroku oraz najbardziej zniewalającego wąsa na Wyspach Brytyjskich. Krążą jednak słuchy o odnalezieniu zagubionego obrazu Goi o niewiarygodnej wartości. Informacją tą zainteresowanych jest wielu kolekcjonerów sztuki, którzy gotowi są nawet zabić za zdobycie dzieła malarza. Pewnego dnia Mortdecai wpada na trop zaginionego obrazu zawierającego wskazówki pozwalające przejąć pokaźne konto bankowe pełne zrabowanego złota. Mortdecai z właściwym sobie wdziękiem i nonszalancją rusza tropem obrazu, flirtując przy tym  z niemal każdą napotkaną pięknością. Apetyt na skarb ma jednak także rosyjski oligarcha, amerykański miliarder i pewien tajemniczy terrorysta. Największym rywalem Mortdecaia okaże się jednak jego dawny kolega, a obecnie agent wywiadu Alistair Martland (Ewan McGregor), który ma chrapkę nie tylko na obraz Goi, ale również na urodziwą żonę Charliego – Johannę (Gwyneth Paltrow).

Od pierwszych minut wiadomo już, że „Bezwstydny Mortdecai” niczym szczególnym widza nie zaskoczy. Ogólne przerysowanie i zastosdowanie starych, dobrze znanych z historii kina gagów. Co gorsza – zupełnie nieśmiesznych – w dużej mierze związanych z fekaliami, odruchami wymiotnymi i narządami rozrodczymi. Dzieło Koeppa wpisuje się w dotychczasowe emploi aktora. Ponownie ma on okazję wcielić się w cudacznego ekscentryka i choć jego postaci brakuje budzących śmiech kwestii, to sam bohater, został dobrze przedstawiony przez Deppa. Jego karykaturalność, przesadna mimika i specyficzne słownictwo wygłaszane z brytyjskim akcentem to najjaśniejsze strony filmu. Reszta obsady pozostaje w tyle za Deppem - gra Paltrow jest monotonna i nużąca, zapamiętać można tylko jej nienaganną sylwetkę, zaś nieszczęśliwie zakochany w niej agent służb specjalnych jedynie krąży zadumany, pozbawiony charyzmy Rentona, z niezapomnianego filmu „Trainspotting”.

Pomimo wszystko z „Bezwstydnym Mortdecaiem” można spędzić te sto, absolutnie bezrefleksyjnych minut. Bo chociaż obraz oparty jest na powtórzeniach, a produkcja - zbiorem brutalnie przetworzonych klisz, to niewymagającemu widzowi wciąż może przynieść nieco radości i wypoczynku.

ASPEKTY TECHNICZNE

Niewiele satysfakcji doznamy słuchając ścieżki dźwiękowej, gros odgłosów płynie z centrum, a jedynie nieliczne mają swe źródło w tyłach. Tymi ostatnimi są odgłosy startujących i lądujących samolotów, odgłosy strzelaniny czy samochodowy uliczny pościg. Za to oczywiście strona wizualna jest na medal: piękne, wysmakowane wnętrza, eleganckie suknie czy dopieszczone zdjęcia portretowe sprawiają, że mamy do czynienia z misternym cacuszkiem wizualnym. Kontrast pozwala na wyłonienie wszelkich istotnych szczegółów tła i drugiego planu, a ostrość na docenienie detali przedmiotów i twarzy w zbliżeniach.

BONUSY

Zwiastuny.

veroika

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:4
Dźwięk:4
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 2.40:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.