BEZLITOSNY

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:Bezlitosny
Tytuł oryginalny:Skin Trade
Gatunek:akcja
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2015
Czas trwania:110 min.
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Ekachai Uekrongtham
Obsada:Dolph Lundgren, Tony Jaa, Ron Perlman
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Akcyjniak klasy B z legendą kina w tle.
Nowojorski detektyw Nick Cassidy wpada na trop handlarzy żywym towarem. Kiedy śledztwo nabiera rozpędu, boss organizacji Viktor Dragovic zleca zamach, w wyniku którego ginie żona detektywa, a córka przepada bez wieści. Nick  ma jeden cel: zniszczyć gang Dragovica. Tropy prowadzą go do Tajlandii, gdzie wsparcia udziela mu miejscowy policjant Tony Vitayakula.

Wprawdzie Dolph Lundgern jest wciąż w formie i jeśli chodzi o ranking kondycji panów z wielkiej piątki  mięśniaków z lat 80. na pewno plasuje się przed Stevenem Seagalem, ale dobrze ze jako partnera dodano mu o niebo bardziej sprawnego i energicznego Tonego Jaa. To facet dynamit, a jego gra wnosi do filmu zupełnie inną jakość. On i fakt, iż głównemu bohaterowi nie pogłębiano na siłę psychiki jest swoistego rodzaju atutem obrazu. „Bezlitosny” to kino akcji, i nie brakuje w filmie dobrych scen jak ta z pościgiem za motorem na zatłoczonym targu, ale generalnie obraz jest schematyczny i mocno przewidywalnym jeśli chodzi scenariusz, choć ten porusza bardzo poważny  temat handlu ludźmi. Akcja jest oczywiście nieprawdopodobna, no bo jak facet z dwiema dziurami w płucach uciekłszy z oiomu może bez zadyszki okładać przestępców, no ale takie już są filmy akcji i nie spodziewajmy się po nich logicznej konsekwencji.

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz jest bardzo ostry (co widać na zwolnionych ujęciach), ma dobry kontrast i wyraźne kolory. Zieleń z początku filmu poraża jaskrawością, czerwień – ulubiony kolor dekoratorów burdelowych wnętrz ma ładne nasycenie. W palecie barw kambodżańskich plenerów oświetlonych łagodnym słonecznym blaskiem dominują oranże i pastele, róże, żółcienie i inne.

Dźwięk bardzo dynamiczny! Od pierwszych scen w porcie, gdzie łoskot łopat helikopterów słychać rotacyjnie w tyłach, a naboje rykoszetują po blasze stalowych kontenerów. Potem mamy wybuch granatu w domu bohatera z towarzyszącym mu brzękiem rozbijanych szyb i trzaskiem płomieni pożaru. Świetnie rozseparowano strzelaninę na parkingu, gdzie odgłosom strzelaniny towarzyszy głuche echo, oraz pościgowi za motorem, w którym słychać go raz z prawej raz z lewej. W tle odgłosów ostatnich filmowych bójek ciekawy dźwięk wysypującego się z worków piasku.   

BONUSY

Zwiastuny.

Veroika

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:4
Dźwięk:4
Bonusy:0
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 2.40:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.