ASY BEZ KASY

Nośnik:DVD
Tytuł polski:Asy bez kasy
Tytuł oryginalny:Masterminds
Gatunek:komedia
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2015
Czas trwania:90 min.
Kategoria wiekowa:12 lat
Reżyseria:Jared Hess
Obsada:Kristen Wiig, Jason Sudeikis, Owen Wilson, Zach Galifianakis
Dystrybucja:Monolith Video
Opis
Niepotrzebnie stuningowany zabawny napad.
Dave, mimo społecznego niedopasowania, stara się rzetelnie wykonywać pracę konwojenta. Dzień w dzień transportuje cudze miliony, marząc o własnej fortunie i o zdobyciu serca koleżanki z pracy, Kelly. Fantazje przeradzają się w rzeczywistość, gdy Dave za namową kobiety wraz z jej wspólnikiem Stevem decyduje się ukraść pieniądze zdeponowane w skarbcu firmy przewozowej. Potencjał kryminalny nowo zawiązanej szajki jest bardzo niski, ale akcja kończy się niespodziewanym sukcesem. Świeżo upieczonych przestępców od pełni szczęścia dzielą jednak tysiące policjantów i agentów federalnych. Najtrudniejsze więc jeszcze przed nimi, bo żyjąc w ukryciu ciężko wydawać miliony i pozostać niezauważonym.

Podczas piątkowej, popołudniowej audycji „Zapraszamy do Trójki” najbardziej oczekiwanym momentem była rozmowa z Markiem Wałkuskim amerykańskim korespondenta polskiego radia, który opowiadał m.in., o najgłupszych napadach i rabunkach w historii USA. Trudno było uwierzyć jakie hmmm „wybitne intelektualnie ” jednostki próbują obrabować banki, a jeszcze trudniej uwierzyć, że redaktor co tydzień miał do opowiedzenia o niejednym takim twórczym działaniu.

Takie wybitne inaczej jednostki są bohaterami filmu, a ich przygody nie są bynajmniej fikcją. Tak, tak film oparto na autentycznych wydarzeniach. Przestępcy rzeczywiście zrabowali ponad 17 mln dolarów, ale nie wzięli pod uwagę żadnego z możliwych scenariuszy porażki. Dosyć nieporadnie zajęli się transportem forsy, dali się nagrać kamerze przemysłowej, wynajęli płatnego zabójcę który miał sprzątnąć Dave’a i zaczęli szastać pieniędzmi. To wszystko sprawiło że mogli cieszyć się z sukcesu tylko kilka miesięcy.

Faktycznej głupoty starczyłoby spokojnie na zrobienie zabawnej komedii, która mogła być slapstickową wersją „Fargo”. Niestety twórcy przedobrzyli i podkręcili śrubę. Co efekcie przyniosło komedię z jedynie 50-procentowym trafieniem w jako taki komizm. Zbyt wiele niesmacznych żartów (co to za komedia bez fekaliowych żartów) przysłania te sytuacje, które miały potencjał: relacje Dave i narzeczonej, Davea i jego zabójcy, motyw z przygłupimi dziećmi Steve’a. Film miał być dziełkiem w stylu „Kac Vegas”, ale niezbyt mu dorównuje, bo zabrakło większej dozy finezji i mniejszej dozy trafienia w gusty najmniej wymagającej publiczności. Wieczorne odprężenie gwarantowane, a jeśli tylko wyłączy się krytyczny umysł można wyjść z tego bez szwanku.  

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz czysty i wyraźny, a przy tym miły w oglądzie , głównie dzięki przyjemnym, ładnie nasyconym kolorom Jest dużo jasnych słonecznych (jak na Meksyk przystało) barw: czerwieni, zieleni, żółcieni i błękitów.

Dźwięk dobrze rozseparowany, mimo dużej ilości dialogów1) sporo scen „akcji”: taranowanie bramy posiadłości Steve’a i okna magazynu, zderzenia aut, wybijanie szyb  Lekka, przyjazna dla ucha muzyczka.

BONUSY

Zwiastuny w wydaniu typu booklet.

Veroika  

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:1
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.78:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska
Napisy::PL
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::8
Bonusy::zwiastuny, broszura
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.