AMERICAN PIE: ZJAZD ABSOLWENTÓW

Nasza ocena:3Nośnik:DVD
Tytuł polski:American Pie: Zjazd absolwentów
Tytuł oryginalny:American Reunion
Gatunek:komedia
Kraj produkcji:USA
Rok produkcji:2012
Czas trwania:108 min
Kategoria wiekowa:15 lat
Reżyseria:Jon Hurwitz, Hayden Schlossberg
Obsada:Jason Biggs, Alyson Hannigan, Seann William Scott, Tara Reid, Mena Suvari, Eugene Levy
Dystrybucja:TiM Film Studio
Opis
Czas płynie, pamięć o szarlotce nie ginie…
Galeria

Wydawać by się mogło, że na temat przygód Jima Levensteina, Stiflera i spółki nie da się już niczego nowego wymyślić, że seria umarła śmiercią naturalną wraz z dorośnięciem głównych bohaterów. O dziwo, okazało się, że nie: „American Pie: Zjazd absolwentów” jest zaskakująco ożywczy i świeży.

Fabuła jest bardzo prosta: oto główni bohaterowie spotykają się na tytułowym zjeździe absolwentów. Są już po trzydziestce, mają domy, rodziny (przynajmniej niektórzy), zrobili kariery lub wręcz przeciwnie, nie powiodło im się w życiu. Zjazd jest okazją, by powspominać stare dobre czasy, gdy zamiast z kobietami tracili cnotę z szarlotką i niezdarnie próbowali wyrwać gorący towar. To oczywiście także okazja, by poimprezować. A także zmierzyć się z młodszymi konkurentami, którzy uważają ich za starych pryków. Przed oficjalną, szkolną imprezą Jim, Chris, Kevin, Stifler i Finch urządzają swoją własną, będącą uwieńczeniem wspólnie spędzonego weekendu, w trakcie którego sentymentalne wspomnienia mieszają się z szaleństwami i tarapatami podobnymi do tych, które przytrafiały im się, gdy mieli naście lat.

Jest w tym filmie i nieco wulgarny humor znany z poprzednich części, jest i trochę obyczajowych obserwacji na temat mających kłopoty z dorastaniem współczesnych 30-latków. Ten obsceniczno-sentymentalny koktajl podano z dużą gracją, to chyba najlżejsza część serii, pomijając „jedynkę”. Widzowie, którzy świetnie bawili się na pierwszej części i którzy dorośli wraz z bohaterami filmu, na pewno obejrzą tę ostatnią część z przyjemnością, a i sami wrócą wspomnieniami do lat szczenięcych. Dla fanów Stiflera (i jego mamy, która rzecz jasna także się pojawi) pozycja obowiązkowa!

ASPEKTY TECHNICZNE

Obraz niezbyt ostry, z trochę przecieplonymi, żywymi kolorami (soczysta zieleń, niebieski) i mało nasyconą czernią. Na ciemnych powierzchniach czasem pojawia się minimalne szemranie tła. Karnacja aktorów lekko pomarańczowa. W słabo oświetlonych ujęciach trudno dostrzec detale drugiego planu.

O przemieszczaniu się odgłosów w głośnikach najlepiej świadczy szum wody tryskającej na wszystkie strony z prysznicowej słuchawki tańczącej po podłodze łazienki w jednej z pierwszych scen. Dobrze słyszalne dialogi, warkot silnika samochodu, wycie syreny policyjnej, łomotanie do drzwi itp. odgłosy akcji skupione są w przodach. Jeżeli chodzi o wykorzystanie tylnych głośników, to jest ono minimalne. Przeważnie dochodzi z nich muzyka, raz daje się słyszeć klakson samochodu czy szum wody wzburzonej przez motorówkę.

BONUSY

W dodatkach siedem niezbyt ciekawych scen usuniętych (ok. 8 min) i wpadki na planie (polegające głównie na myleniu tekstu i wybuchaniu śmiechem; 3.44 min). I sceny, i wpadki mają polskie napisy.

Jan / itk


Premiera DVD: 16.08.2012

Dodaj swoją opinię
Ocena
Ocena 0.00 (0 głosów)
Podpis:
Nasze oceny
Film:3
Obraz:3
Dźwięk:3
Bonusy:2
Stopka techniczna
Obraz::kolor, 1.85:1, 16:9
Dźwięk::Dolby Digital 5.1
Ścieżki dźwiękowe::polska (lektor), angielska, rosyjska
Napisy::PL, ANG, EST, LI, ŁOT, DUN, FIN, NOR, SZW, HEB, ISL, ROS, UKR, ARA
Płyta::2-warstwowa
Liczba scen::20
Bonusy::wpadki, sceny usunięte
Newsletter - przyłącz się!
Bądź na bieżąco, podaj swój e-mail, odbieraj newsy i korzystaj z promocji.
  Wybierz najbardziej interesujący dział, 
  a następnie kliknij Zapisz się.